sokan és régóta kértétek/javasoltátok, hogy a konteókönyvek ebook formában is hozzáférhetővé váljanak. Többen jeleztétek, hogy papírkönyvet (különféle okokból és megfontolásokból) nem vesztek, viszont ha lenne elektronikus verzió, amit mobiltelefonon, laptopon, tableten, Kindle-en és más digitális hordozón olvasni lehet, akkor nagyon örülnétek neki. Nos, 24 órával a Mikulás megérkezése előtt elkészült a Konteó1 villanyváltozata, amit epub és mobi formátumban is le lehet innen tölteni (vagy akár innen, ha valaki a Lírát szeretné helyzetbe hozni, esetleg innen, ha a Magyar Telekomot), a papírkönyv árának feléért. A hardcopy továbbra is elérhető a régi helyszíneken.
Kellemes szórakozást, jó időtöltést kíván:
a Göncöl Kiadó és tiboru
Mert összeesküdni is jó, de összeesküvés-elméletet gyártani, terjeszteni és erősíteni még jobb. Conteo, ergo sum!
50 hozzászólás
Szólj hozzá
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
50. emmalisa — 2015-02-22 11:42
@tiboru: Szuper, koszonom szepen! 🙂
49. tiboru — 2015-02-22 11:12
@emmalisa:
Bocsáss meg, nem vettem észre, hogy kérdezted.
Szóval szerintem például az ekönyv.hu-nál teljesen mindegy, hogy magyar vagy külföldi kártyáról fizetsz:
https://www.ekonyv.hu/hu/hogyan-vasarolj
És miután regisztráltál és kártyával fizettél, innen tudod letölteni:
https://www.ekonyv.hu/hu/konyv-reszletei/konteo1?eid=6148
48. emmalisa — 2015-02-22 10:34
@tiboru: meg januarban kerdeztem, de azota sincs valasz es azota sincs konyvem. 🙁
„Van valakinek tapasztalata kulfoldrol vasarlasnal?
Szeretnem megvenni az e-konyvet de nem tudom melyik cegnel erdemes ha nem magyar kartyam van (amazonon meg nincs fent :D).”
Tehat vasarolt-e valaki e-konyvet kulfoldrol, kulfoldi kartyaval, melyik cegnel erdemes?
Koszonom elore is a valaszokat.
47. emmalisa — 2015-01-25 14:03
Van valakinek tapasztalata kulfoldrol vasarlasnal?
Szeretnem megvenni az e-konyvet de nem tudom melyik cegnel erdemes ha nem magyar kartyam van (amazonon meg nincs fent :D).
46. becsuszoszereles1k — 2014-12-21 21:13
@Rumcájsz von Jicsin: 😀
Koszonom szepen! 🙂
45. Rumcájsz von Jicsin — 2014-12-21 17:39
@becsuszoszereles1k:
Halihó!
Találtam neked egy jobb gravatart! 🙄
http://www.napiszar.hu/Thumbnails/21818.w-800.h0.q100.jpg
44. becsuszoszereles1k — 2014-12-21 16:32
orosz szakos voltal? 🙂
– minden formaban megveszem, ha nem is azonnal/egyszerre, amire szellemileg igenyem van – egy alkotohoz muveinek az osszes fajta publikacioja hozzatartozik
– olyan konyvtarra nem hagyatkoznek kizarolagosan, ami az aramszolgaltatastol fugg; persze valoban leteznek praktikus szempontok az eletben (azert amit csak lehet, rakjunk be a fejunkbe – vagy az infot, h. merre keressuk/talaljuk; legalabb is Szentagothai Janos szerint ‘a fejunk arra valo, hogy gondolkozzunk vele, uj dolgokon, az adatokat meg tartsuk a konyvekben…’)…
43. benetnash — 2014-12-21 09:19
Friss diplomás „albérletvándorként” több okból is kifolyólag az eBook mellett döntöttem. Vártam is már nagyon. 🙂 Dedikáltatni tényleg nem lehet, de a tartalom ugyanaz. 🙂
Véleményem szerint az eBook-ra tényleg nagy jövő vár: nincs papír (fenntarthatóbb), korlátlan számban értékesíthető, olcsóbb és – nem utolsó sorban – nem foglal helyet (fizikailag). Persze mindig lesznek az ember életében olyan könyvek, amelyek fontosak, hogy papíralapon is meglegyenek, de én a magam részéről a könyvtáram nagy részét villanyos formában szeretném tartani. 🙂
Ja, és a folyóiratokat is így veszem már egy ideje, Digitalstand-on.
Csak úgy ne járjak, mint a viccben a jó szovjet feleség. 😀
Szovjetunióban az apa utasítja a fiát:
– Eriggy fiam, kérj anyádtól pénzt, hozzál nekem egy Pravdát, anyádnak egy Zsenyscsinát, magadnak meg egy Pionyírszkaja Pravdát.
Pár perc múlva jön a gyerek:
– Apa, azt mondta anyu, hogy nem ad pénzt, mert ott a rádió, úgyis bemond mindent.
-Jól van fiam, itt van 5 rubel, hozzál nekem Pravdát, magadnak Pionyírszkaja Pravdát, anyád meg majd törli a fenekét a rádióval…
42. klm123 — 2014-12-18 13:14
@tiboru:
Ha a filmpiac nem lenne ennyire erosen torzitva, mint amennyire van, akkor lehet, tenyleg jarna.
Mindenesetre en szeretem az ekonyveket, meg is vettem a Konteo1-et, de hogy az ekonyv.hu-n meg paypal sincs, az felhaborit 🙂
41. rebel — 2014-12-11 21:19
@szilsan:
Nem kell rettegnie a magyar könyvpiacnak, mivel a kalózok nem könyveznek, hanem filmeznek, játszanak, szoftvereznek… a könyvletöltők, még ha a kínálat 10-szer ekkora lenne is, csak néhány százalékot teszik illetve tennék ki a kalózkodásnak, így a könyvforgalomnak is… Rövid távon az E-book, tehát néhány százalék visszaesést okozhat a könyviparnak. 25 éve kalózkodom. Való igaz néhány könyvet letöltöttem már, van párszáz könyv a gépemen. EGYIKET SEM OLVASTAM MÉG EL. Bele-bele néztem némelyikbe (Ja? A Sloszár könyvek egyedül amiket elektronikusan „olvastam ki” SLUSZ…), mivel ha gép előtt ülök akkor van jobb dolgom, is filmek játék cikkek. E-book olvasót nem veszek ahogy bármi mobileszközt (okostelefonból is ősrégi ócsakság van, azt is kaptam) mert MINDENRE SAJNÁLOM A PÉNZT, KIVÉVE A PC-MRE… az csúcs alkatrészekből szinte évente újítom, ingem gatyám ráköltöm… A kalóz nem vesz e-book-ot és nem olvas a pc-jén hanem filmet netezik vagy játszik…
Azonban tessék kapaszkodni, viszonylag sokat olvasok (önmagamhoz illetve egy klasszikus kockához képest), havi 1-2-3 könyvet is, paralel többet is szoktam (főleg Wc-n vonaton, tömegközlekedésen várótermekben, dokinál stb) és MINDIG HAGYOMÁNYOS PAPÍR KÖNYVET!!!
Azt mondom az E-book rövid illetve középtávon a legfejlettebb országokban jelent veszélyt (ahol egy e-book olvasót megvenni egy átlagembernek kb annyi teher mint nekünk széphazánkban egy tábla csokit, az e-könyvet hozzá pénzért megvenni, meg mint egy doboz gyufa…. vagy inkább még annyi sem – itt be is jön a képbe, hogy nem úri passzióból kalózkodunk, meg elvetemültségből HANEM A NYOMOR ÉS NÉLKÜLÖZÉS MIATT!!!!!) és ki is fogja szorítani a hagyományos könyvet szinte teljesen vagy 10-20 év múlva.. nálunk meg ez a szokásos 20-30 év lemaradással, tehát saccperkb 50 év múlva parázhatnak már nagyon a nyomdászok, mert kutya nem vesz könyvet… (igaz akkor már nem lesz sem külön e-book, sem pc, sem okostelefon, sem tv.. hanem egyetlen egy multifunkcionális hiper felhős eszköz lesz begyűrve a zsebünkbe, mert ugyebár gyűrhető hajtogatható lesz- mint ahogy van is már) bárhol kikotrod a zsebedből kisimítod, szétnyitod és felhőből BÁRMIT csinálsz vele, könyvet olvasol netezel játszol vagy tv-t nézel nagy képernyőn, mert jól ki lehet majd hajtani jó nagyra is ha akarjuk, aztán hamarosan ezután már semmi sem lesz nálunk, hanem holo rendszert hívhatsz le bárhol egy urbanizációban akár hangutasításra, vagy kézmozdulattal és a fejed hipp-hopp körbe veszi egy teljesen aktív, tehát kvázi „érintőképernyős”, hang-, grimasz-, pislogás- (szinte már fingás is) utasításra kezelhető 3d holo buborékban lesz a fejünk és az váltja majd ki a gyűrhető motyót , de ez már inkább 100 év múlva esedékes….(na kicsit elkalandoztam).. Hazánkban tehát sem rövid, sem középtávon nem jelent érdemi veszélyt és veszteséget az e-book, csak igen hosszú távon, azonban ezzel meg szembe kell nézni, ez a fejlődés, igen el fog tűnni x évtized múlva a könyv is és az újság is.. de nézzük meg pl hogy netes újság már 20 éve létezik, az újságok forgalma mégis minimálisat esett vissza eme 20 év alatt, szinte töretlen igény van rájuk.. nos a könyv ill. e-book, ettől még évtizedekre van lemaradva…. és mi meg a fejlett világtól szintúgy…
40. tiboru — 2014-12-11 17:04
@szilsan:
Hát ehhez a könyvterjesztők rugalmassága kéne, amire (ahogy itt az egyik előző linken olvasható kis összefoglaló is mutatja) még jócskán várhatunk…
39. gigabursch — 2014-12-11 11:35
@szilsan:
Ezezn a csűrcsavaron megy a torna jogvédők, meg jogosultak és egyéb felek között.
Letölteni egy filmet jogdíjsértés.
Kiírom olyan DVD-re, amivel befizetem a jogdíjat (pl. Kis-Hazánkban), akkor viszont legalizálttá válik a termék.
De egyesek szerint nem.
No, én ugyan nem döntöm el a vitát, de azt kell mondjam a hazai szabályozás meglepően értelmes, előremutató és hasznos ebből a szempontból.
Kész csoda, és már lassan másfél évtizede…
Hihetetlen…
38. szilsan — 2014-12-11 10:36
Amugy nem lehet olyat csomagot csinalni, hogy comboban lehessen megvenni? Vagyis Konyv+ebook (2 in 1)? Lehetne akcios 😉
Nekem sokszor hianyzik a konyv tapintasa, sokszor meg nem szivesen hurcolok nagyobb konyveket… Pl van, amit otthon konyvben olvasok, de buszon ebookban folytatom… Talan eletkepes modell is lehetne ebben a vilagban…
37. tiboru — 2014-12-11 09:17
@n0mad:
Jessssssssz!!!!
36. n0mad — 2014-12-10 21:30
@n0mad: jav: yukeenak írt ebook érveim…
35. n0mad — 2014-12-10 21:24
@szilsan:
Bár valahogy elveszett (^.^) innen az ebook olvasóról írt lelkesítő bejegyzésem amit szilsannak írtam, csak ajánlanám figyelmetekbe: az idexes cikk alapján néhány száz vásárlással kiemelkedő lehet egy ekönyv. javaslom mindenkinek, hogy vegye meg elektronikusan, ha ezzel az élmezőnybe tudjuk juttatni Tiborut. Gazdag nem lesz belőle, de a nők (állítólag) nem csak a pénzre buknak hanem a sikerre is 🙂
34. szilsan — 2014-12-10 17:08
@tiboru:
Jo pelda a DVD-mozi hasonlat… 🙂 Bar ott a mozi elmenyt veszed meg, nem a szellemi termeket.
Amugy mikor ket konyvet veszek meg/ket DVDt, akkor az adathordozot is kifizetem. Tehat valahol a szellemi termek es az adathordozo ossze van kapcsolva… Nem tudom mi, de valahol bennem ez disszonans…
Mondjuk ha tiboruval leulnek haromszor beszelgetni, az 3×1 uveg bor lenne 🙂 Szoval ertem, hogy az adathordozo kozegnek van ertelme…
No mindegy, a konyvek megvannak, aztan ha ugy lesz, megveszem a ebookot is, nem gaz, csak ertetlenkedek… 🙂
Amugy ehhez kapcsolodoan…
http://index.hu/kultur/2014/12/10/az_e-konyvtol_retteg_a_magyar_konyvpiac/
33. Rumcájsz von Jicsin — 2014-12-10 16:11
@tiboru:
Én látatlanban biztos voltam benne, hogy nem. Tőled vártam a megerősítést!
Látod Mr Twenty Percent-nek mennyivel könnyebb dolga van? 🙄
32. tiboru — 2014-12-10 13:13
@szilsan:
Amúgy pedig a kérdésre válaszolva: igen, szerintem is a szellemi terméket veszed meg, erősen megspékelve a járulékos költségekkel: szerkesztő, grafikai szerkesztő munkadíja, papírkönyv esetében még a nyomdai költség, a papír ára, a szállítás, raktározás és a terjesztés költségei, adott esetben a reklámozás.
Volt itt nemrégiben egy komment valmelyik olvtársunktól, ahol szépen felsorolta százalékokkal együtt, hogy ki mennyit szakít a bolti árból, s ha nem csalódom, a legnagyobbat pont a könyvesboltok. Ha jól emlékszem, a végső ár mintegy 50%-a az ő zsebükbe megy (ez hangsúlyozottan a hagyományos papírkönyvekre igaz).
31. tiboru — 2014-12-10 13:07
@szilsan:
Most persze hazabeszélek, de ha a levezetésed mentén haladunk, akkor – enyhe túlzással – minden mozijegyzhez járna egy-egy ingyenes DVD 🙂
30. tiboru — 2014-12-10 13:04
@Rumcájsz von Jicsin:
20%???
Csak annyit mondok: hehe 🙂
29. Rumcájsz von Jicsin — 2014-12-10 09:51
Szerintem, az igaz, hogy én elsősorban egy szellemi termékért adnék ki pénzt, de a járulékos költségek sokkal magasabbak, mint maga az egy könyvre jutó szellemi érték költsége! Márpedig a járulékos költségek nélkül a szellemi érték láthatatlanná válna.
Hogy mi, mennyi, arról a Mester tudna mesélni, mert nagy összegben fogadnák rá, hogy a könyv bolti árának a 20%-át tuti, hogy nem éri el!
28. realcorpus — 2014-12-10 03:30
@szilsan:
A szellemi termék hozzáférését veszed meg.
A könyv azért kerül csak annyiba amennyibe, mert le van osztva példányszámra a teljes ráfordított munka. Ebben benne van a megírástól a könyvesbolt polcaira helyezéséig minden. De az elektronikus változat megjelenítése sem két kattintás, ott is meg kell fizetni a megjelenéssel kapcsolatos munkát, szolgáltatást. Ha kétszer veszed meg a papír alapút (vagy bármelyiket), akkor sem kapod meg a másodikat ingyen, ugyi.
Szerintem.
27. szilsan — 2014-12-09 21:36
Udv!
Sosem tudtam igazan allast foglalni azzal a ketsegemmel, hogy amikor en megveszek egy konyvet, akkor nem a papirt veszem meg, hanem a tartalmat, a szellemi munkat. Namost, ilyen esetben (es jopar mas konyv eseten) is felmerul bennem, hogy ha megveszem papir alapon, jar-e nekem az elektronikus verzio, hiszem igy ketszer vennem meg ugyanazt a szellemi termeket… Hiszen en olvasom, es nincs kulonbseg (szamomra), ha a konyvet olvasom el ketszer, vagy egyszer a konyvet egyszer az ebookot.
Nem azt akarom, hogy kapjam meg ajandekba elektronikusan is, mert megvanb mar konyvben es az nekem eleg (ha meg kell, megveszem ebookban is), hanem csak kivancsi vagyok a velemenyekre… : Mit veszek meg, mikor konyvet veszek?
Udv,
szilsan
26. n0mad — 2014-12-09 20:57
@jukeey:
A megoldás: e-inkes könyvolvasó. Nem mondod meg, hogy nem papírt nézel, nem tükröződik, pár deka és elmegy hetekig egy töltéssel. Elfér rajta többezer könyv, nem lapozódik a szélben és mindig kéznél lehet.
Vízhatlan puha tokkal én még termálvízben ülve és a víz tetején úsztatva is szoktam olvasni. Ha még a sört is letehetem a medence szélére… 🙂
Gyakorlatilag nem tudok a papírkönyv előnyére mondani semmit. Ha hiányzik az illata, biztos lehet könyvillatú szagosítót kapni.:)
Amikor ajándékba kaptam udrvariasan mosolyogtam, és azt gondoltam ezt minek, van tablet ha e-olvasnék….
Azzal nyitottam, hogy a dobozából kivéve kapirgáltam a kijelzőjét mert azt hittem papír védő van rajta, meg se fordult a fejemben, hogy a bontatlan gyári dobozban élő kijelzőjű eszkoz lehet….
25. jukeey — 2014-12-09 13:37
Most csak úgy általában könyv kontra ekönyv témához hozzácsaholnék picit. Részben papírpárti vagyok és az is maradok. Az elektronikus kütyük túlzottan merülékenyek és sérülékenyek. A papírkönyvet kivihetem piknikelni, nem merül le az elem, ha leejtem felveszem és qtyabaja, odab@szhatom a sarokba hátizsákostul és qtyabaja, kiülhetek vele napozni, nem kell hozzá töltő és kábelvég, stb. Egy megtaposni se jó noteszgép vagy „űbertelefon” kell a fenének; laptopból tán már épp van olyan ami esetleg elmegy, de csak a páncélos 20 aksis aktatáska-fajták, és azok is határesetek; pc nem hordozható. Ettől függetlenül pc-re szoktam könyvet letölteni, de akkor már preferálom a html formátumot vagy sima doksikat (akár txt is megfelel).
24. tiboru — 2014-12-08 21:16
@herbertusz:
Megpróbálom, köszi a tippet!
Ápdét: a Líránál is feltették az e-bookot:
http://www.lira.hu/hu/ekonyv/szepirodalom-1/riport-publicisztika/konteo1-ekonyv-epub-mobi
23. herbertusz — 2014-12-08 14:10
Az nCore-on van valami blacklist, olyan anyagok amiket nem szabad feltölteni. Nem tudom oda hogy lehet bekerülni, de gondolom ha a szerző ír nekik akkor berakják.
22. realcorpus — 2014-12-08 12:18
@tiboru:
Ez ugyan egy ötlet, de nem a felvetett népszerűségnövelésre.
A könyvesített verziókban a témák végére be lehetne szúrni egy-egy rövidített URL-t az oldalon levő poszthoz. Ha valaki esetleg megosztaná a gondolatait a többiekkel, ez még ujjbicsaklás nélkül beüthető lenne a címsorba. (A harmadikba biztos beleférne, az első kettőnél már csak az utánnyomás segítene.)
Ugye a felmérésből kiderült, hogy vannak, akik elsőként csak a könyvesboltban találkoztak veled. Aki így van vele, megkönnyítenéd az idetalálását.
U.i.: Figyelmeztetésként odabiggyeszthető utána: Ne nagyon nyomkodd, mert a végén megnyílik egy féreglyuk amiből K ügynök kinyúl egy varázspálcával és ganajtúró bogárrá változtat!
Persze, csak a nyomtatott verzióban.
21. vittore — 2014-12-08 08:55
Vegyesek az érzelmeim az E könyvekkel kapcsolatban. Nem utasítom el zsigerből, elvégre haladni kell a korral, de nekem még mindíg utánozhatatlan érzés kézbe fogni egy „hús-vér” könyvet.
20. bodjo — 2014-12-08 08:30
Hello! Én személy szerint örülök, h megjelent végre digitális formában is a könyv – attól függetlenül, hogy megvettem már mindkét példányt nyomtatott verzióját is -, mivel nemrég született kisfiam a munka utáni időm 80%-át lefoglalja, szóval csak melóban tudok időt szakítani az olvasásra… 😛 Az egyetlen problémám az, hogy csak Visa és Mastercard kártyákkal lehet fizetni, nekem meg Maestro-m van – de majd megoldom valahogy… 🙂
19. gigabursch — 2014-12-08 07:43
@rebel:
Az majdnem olyan jól hangzik, mint a Sejttan-Szövettan-Alaktan jegyzetben az:
Ivarosan polarizált szomatikus hífák kopulálnmak, majd végbemegy a kariógámia.
Bár ennél sokkal jobb a Fűrészipari Tecnológia II- Gyakorlatok jegyzet legszebb mondata:
Nagyobb szerszámhoz nagyobb terpesztés kell.
(Ez egyébként a keretfűrészekre vonatkozik, mielőtt valaki valami jóra gondolna”
Amúgy:
Szerintem jól tetted Tiboru.
Bár én sem potenciális vevő, sem potenciális letöltő nem leszek.
Viszont: Így van esély arra, hogy aki megveszi a hardvert, az kap hozzá csomagban pár könyvet és köztük lesz a Tied is. Ami igazában csak nyereség.
18. numspa — 2014-12-07 18:36
@tiboru:
Az első ötletem az, hogy toborozz egy csapatot erre, pl. egy posztban. Én kreatív szakemberként dolgozom, a pr is közel áll, kicsit a marketing is
Aki ezen a téren dolgozik, vagy kedve van ötletelni, azoknak alakíts ki itt egy topicot, ahol tudnánk dumálni, agyviharozni. 🙂
17. komojtalan — 2014-12-07 14:16
A mai világban nem is értem miért nem jelennek meg azonnal a könyvek Ebook formátumban. Gondolom nem a szigorúan leltári számos Erika írógépen csináltad a könyvet, amit Vágási Feri túlórában szedett :-), magyarul semmi (minimális) plusz munkát jelent. Attól függetlenül én sem szeretem az Ebookot, egy darabot nem olvastam még és ha megmarad a papír alapú könyv akkor nem is fogok, illetve ha nem marad marad meg az sem számít lesz antikvárium.
16. tiboru — 2014-12-07 11:03
@numspa:
Jöhetnek az ötletek!
15. rebel — 2014-12-07 04:37
@wacher:
Ó kérlek természetesen, tulajdonképpen e blog elolvasása is mocsadék szemétség, mert akkor már nem is fogja a delikvenst érdekelni a Konteó könyv és nem fogja megvenni… 😀
(nah szerintem ez lezárható…)
14. wacher — 2014-12-07 00:01
@rebel: eddig is össze volt állva a kép, csak nem értek veled egyet. De azt ugye még szabad?
Nem vicceltem amikor saját könyvet említettem, hogy a két legnagyobb magyar torrentoldalon fenn van, úgyhogy van fogalmam arról, hogy mit gondol a költő.
De örülök az ebooknak, én ebook párti vagyok, amikor megvettem az epapíros readert, egy hónapot azzal töltöttem, hogy a meglévő könyveim ebook változatát beszerezzem, a papírt meg elhordjam a közeli könyvtárba. Most a többszáz kötetes könyvtáram 85%-a egy notesz méretű helyen van. Gondolom nem kell mondanom, mennyivel könnyebb kezelni, pláne költöztetni.
A papírkönyv csak a romantikus papírillat miatt kellhet, az ebooknak viszont van pár előnyös tulajdonsága, pl. a kereshetőség. Úgyhogy én üdvözlöm az eKonteót.
Az, hogyy kikerül-e a torrentre, nem függ a formátumtól, ahogy már említetttem.
(nota bene ha a „torrent tehát ekvivalens a blogon való elolvasással” és a könyv torrentezése „nettó tahóparasztság”, akkor a blog olvasása mi?)
13. numspa — 2014-12-06 22:01
@tiboru:
Tiboru, lehet, hogy végtelenül ellenszenves, aki vagyok és amit mondok, mindensetre szerintem ki kellene kihasználnod a törzsolvasóid sokszínűségét.
Ha tudunk segíteni, összerakhatnánk egy frankó marketing -dinamikus- startégiát, vagy bármi egyebet, ami fix bevételt termel Neked. Biztos vagyunk egy páran, akik ilyen-olyan stációban szakembernek minősülnek.
Szerintem simán összetrombitálhatnál egy stábot, akik szívesen fektetnek az öteltelésbe, majd kidolgozásba, esetleg végiggörgetésbe energiát.
Hm?
12. tiboru — 2014-12-06 17:48
@rebel:
Néha-néha felteszek egy-egy külső hirdetést, de nem akarom túlzásba vinni. Amúgy az egész BlogRepublik az enyém, nem albérletben vagyok itt 🙂
Az ötleteid persze továbbfejleszthetők, köszönöm is őket, de arra sajnos nincs időm, hogy főállásban konteózzak, ahhoz nagyon komoly anyagi és marketing-háttér kéne.
Nagyobb mozgástér persze jól jönne, ezért is próbálom promotálni a könyveket 🙂
11. rebel — 2014-12-06 17:13
@tiboru:
Amúgy én azt gondoltam, hogy ez inkább afféle hobbi könyv kiadás, és nem igazán akarsz komolyabb profitot. Hiszen a blogod is nonprofit… (adományokat elfogadsz nyilván mint a legtöbben, de semmi egyéb… ha jól tudom)
Azonban ha az egész konteó – mint immár igen népszerű közismert, nívós blog (mely már két könyvvel és e-bookal is rendelkezik), ez már valóban komoly rang és szint (erre már nem legyintenek nemzetközi nagy kiadók sem!!!) – ha profit orientált akarna vagy akart volna lenni, akkor ugyebár az alapoktól más kéne legyen. Nem nem, nem fizetősre gondolok… az ennél a műfajnál nyilván hátraszaltó lenne, igen kevesen fizetnének elő rá és akkor tényleg jöhetne a torrent és egyéb illegális, underground kopik, illetve jelentősen kisebb érdeklődés volna. Azonban hogy évek alatt így felfutott, mondhatni bereklámozta önmagát a blog, még most sem késő átállni úgy egy profitábilisebb verzióra hogy az olvasóközönség szinte semmit nem érez meg belőle, semmi hátrányuk sincs belőle, csak mondjuk a bloggazdának több munka. Áttenni a blogot, olyan felületre, ami a jutúbhoz hasonlóan, X – sok, klikkszám után fizet, illetve a profil tulajdonosa szándéka és engedélye szerint, lehetőség van egyéb addícionális reklámozásra (de kulturáltan ízlésesen és a produkció színvonalát nem rontva!), különféle szinteken a publikus – sok klikkelő és olvasó által leginkább nézett – frekventált felületekre (nyilván a posztok és komment mezők köré, mellé, alá-fölé) lehet különféle szinteken reklámokat tenni).
Egy ilyen blogon ugyebár pl a bal széli sáv tök üres (minő felület pazarlás… ;-D ), csodálatosan lehet(ne) oda pakolni, kulturáltan, igényesen, finom, nem zavaró, nem spam reklámokat; node nyilván ezt nem nonprofit, ingyenes szabad nyílt blog szolgáltatónál, mint a blogrepublik, hanem bizony költözni kéne máshová…
Továbbá több nyelvre (eleinte a főbb világnyelvekre, aztán, ha megy a szekér, lehetne terjeszkedni másfelé is) fordítani a könyveket és blogot és megjelenni és teríteni nemzetközi piacokon is… S onnan kezdve minden poszt mindeme nyelveken is olvasható lehetne, (pl amcsik és oroszok szerintem elalélnének tőle, mert mindkét nép ugyebár, többek közt hányattatott sorsa okán, igencsak nyitott a konteókra – szerintem csak e két nyelv ha mind a blogot, mint a könyveket ezeken megjelentetnéd – reklámokkal nyilván – hozna több millió olvasót – nézőt már rövidtávon… és komoly bevételt – idővel akár gazdagságot – neked illetve nyilván akkor már a Konteó vállalkozásodnak Tiboru akár már néhány hónap alatt)..!
Megalakulhatna pl a Con-Theo-World Wide Association… ;-D
(nyilván ez egy nagyon primitív vázlatos, laikus összefoglalás részemről, sok hibával; szóval legelőbb profi szakemberekkel kellene elemezni és kidolgozni az egész koncepciót)
Nos mivel úgy tudtam, nonprofit – misszió jellegű az egész, eddig mindezt nem vetettem fel, és szerintem lényegében ezeket tudod is (tehát a világért sem kioktatni akarlak, csak tanácsot adni segíteni, a magam buta egyszerű munkásparaszti módján), és ez is arra utalt számomra hogy nem akarsz különösebben ebből profitálni, és a könyvek is inkább csak amolyan nullszaldós, missziós jellegű dolgok – gondoltam… ÁM néhány megnyilvánulásodból az utóbbi időben úgy tűnik nekem, hogy lenne igényed a nagyobb bevételre (amit én egyáltalán nem ítélek el sőt egyetértek, hiszen pénz kell mindenre és nem csak dőzsölésre, hanem akár a publikus felületek fejlesztésére, közösségek építésére, jobb infrastruktúrára, tehát te Tiboru jó, igazságszerető korrekt emberként, számomra nyilván való, hogy nem vágy a Rockefellerek közé, csak arra hogy kissé nagyobb mozgástered legyen… és még többet adhass hozzá a publikum szellemi táplálásához… 😉
10. rebel — 2014-12-06 16:48
@wacher:
Mert nem érted. Itt olvasni vagy torrentezni, tök mindegy… E-book-on vagy papír formátumban megvenni, egyrészt a szerző előtt lerótt tisztelet, másrészt művelődés, kulturált teljes formában egységesen, és rendesen, igényesen ahogy azt elvárható egy könyvvel való viszonylatban. A torrent tehát ekvivalens a blogon való elolvasással.
Mondjuk úgy tudtam kb 10% plusz van a könyvekben és nem 24%… ebben tévedtem belátom.. 24% már valóban az a határ ami miatt egyes jobban érdeklődő energiát fektet a dologba. De akkor ha hozzáteszi a megbecsülését (hiszen ha preferálja a konteó blogot, akkor tiszteli becsüli a szerzőt) és rászán 1400 ft-ot legalább az E-book-ra (amit ugyebár nem csak E-book készüléken lehet nézni, hanem pc-n is), s eme megfontolásokat végiggondolva megintcsak okafogyott, irreleváns a warez…
Summa summárum, továbbra is odajut az ésszel szemlélődő, hogy SEMMI ÉRTELME TORRENTRE FELTENNI ÉS ONNAN LETÖLTENI., túl azon hogy nettó tahóparasztság is Tiboruval szemben… (ezt is hozzá gondoltam, csak eddig nem nagyon akartam közzé tenni, de most már kihúztad belőlem).. így már összeáll a kép???
9. kawabazsy — 2014-12-06 12:34
Ezt a verziót nem lehet dedikáltatni, úgyhogy maradok a papíralapúnál, várom a Konteo3-at. 🙂
8. tiboru — 2014-12-06 11:19
Nem szeretnék a szemantikai vitába belefolyni 🙂 de azt azért elmondom, hogy pl. a Konteó1 (hardcopy és ebook egyaránt) a blogposztokhoz képest összességében 24%-nyi új szöveget tartalmaz.
7. wacher — 2014-12-06 07:17
Az indoklásod azért sánta – szerintem -, mert a „semmi értelme torrentre feltenni, mert ITT VAN A BLOGON 90%-ban az egész!!!!” és a „semmi értelme megvenni, mert ITT VAN A BLOGON 90%-ban az egész!!!!” között egy olvasó szempontjából nem sok különbség van.
A következő mondatom pedig tiboru véleményét idézte. A harmadik pedig egy feltételezés.
6. rebel — 2014-12-06 01:24
@wacher:
Ha végig olvastad azt a bizonyos mondatot, és értetted is; akkor láthatod és tudhatod: bár a kezdete valóban nem felel meg egy korrekt episztemológiai szofizmus szemantikai követelményeinek… mondhatni elég primitív valóban (de azt hiszem itt nem is egy egyetemi ZH szintjén kell értekeznem egy 3 soros kommentben, szóval ezért remélem megbocsátasz nekem) a mondat második felében pedig halálpontos, tömör frappáns és egyszerű indoklás ill. érv van… Elárulom nem „kicsit gondoltam bele”, hanem amennyire ide szükséges, teljesen letisztultan és adekvátan végiggondoltam; s mivel borzalmasan egyszerű, triviális és abszolút könnyen érthető gondolatmenet; ezt – úgy gondolom – gyakorlatilag hibátlanul, érthetően, konzisztensen és maradéktalanul interpretáltam is.
Ha azonban ezt valaki nem érti, nem érthető számára az érv vagy a fogalmazás vagy bármi; azon nem igazán tudok segíteni… mivel alapvető hiányosságok gyaníthatók (de azt hiszem, így már túlmentünk jelen probléma és kontextus szofisztikai módszertani illetve szemantika elemzésében a szükséges és releváns szinten)
S még egy apró észrevételt engedj meg; igen érdekes, hogy a következő mondatoddal éppen egy hajszálpontosan olyan érvelésbe és „indoklásba” bonyolódtál, amit az előtte levő mondatoddal leminősítettél hogy sántít… hacsak nem tréfának szántad, akkor ez igen érdekes szemléletre utal… 😉
5. wacher — 2014-12-05 22:04
@rebel: ez a „semmi értelme kezdetű” indoklás nagyon sánta, ha egy kicsit belegondolsz. Bár ezen nincs sok értelme tanakodni, főleg, hogy tiboru már leírta az erre vonatkozó véleményét…
De lehet, hogy sosem kerül fel a torrentre, mert ŐK megakadályozzák, hogy határtalanul terjedhessen!
4. rebel — 2014-12-05 21:20
Nade könyörgöm…. semmi értelme torrentre feltenni, mert ITT VAN A BLOGON 90%-ban az egész!!!! 😮 😀
Karácsonyra azért inkább ne ezt vegyük már meg ajándékba, hanem a rendes könyvet. Mert egyrészt az szépen becsomagolható, a szobát is ékesíti a polcon és talán több bevételt is jelent a szerzőnek is… nemde?
(mondjuk ehhez elvileg E-book olvasó cucc sem árt, bár PC-n azért megnyitható megfelelő szoftverrel..)
3. wacher — 2014-12-05 19:25
@sgtdavies: ez nem para, hanem tény. Engem is vegyes érzelmekkel töltött el, amikor az nCore-on megtaláltam a könyvem. Mondjuk a legjobban az zavart, hogy valami rettenetes minőségű, nagyon igénytelen szkennelés volt 🙂 Ne aggódj, tiboru, neked nem lesz gondod a minőséggel!
2. tiboru — 2014-12-05 19:25
@sgtdavies:
🙂
Aki úgy akarja két doboz cigi (vagy 4 BKV-vonaljegy, esetleg 3 sör) árát megspórolni, hogy letorrentezi valahonnan, hát tegye, lelke rajta.
1. sgtdavies — 2014-12-05 18:25
Nekem ez egy kicsit konteó gyanús. Le merném fogadni, hogy sokan azért akarják elektronikus formában a könyvet, mert tudják, hogy ha egyszer megjelenik, az utána órákon belül fent lesz az nCore-on és társain, ahonnan már ingyen le lehet tölteni.
De lehet, hogy csak paranoiás vagyok 😀
RSS feed for comments on this post.